Правила за бонус за бесплатни мобилни казино без депозит

Бонус без депозит

2020-10-25

При изборот на врвно мобилно казино, регистрацијата го наградува мобилно казино понудите може да го направат или раскинат договорот. Па, една од најпопуларните награди на кои треба да внимавате ја вклучува и бесплатната бонус без депозит. Со оваа награда, можете да пробате страница за казино пред да вложите вистински пари. И ако имате доволно среќа, можете да заработите некои големи добивки со бонусот.

Правила за бонус за бесплатни мобилни казино без депозит

Така, во овој остроумен пост, сакаме да разговараме за неколку совети и трикови за користење на вашиот бесплатен без депозит бонус за мобилни казино.

Што е бесплатен бонус без депозит?

Онлајн мобилно казино бонус без депозит е бесплатен готовина или бесплатни вртења што ги добивате по успешно креирање на сметка. И како што навестува името, не треба да депонирате ништо за да ја добиете наградата. Сè што треба да направите е да ја посетите страницата или да ја преземете апликацијата, да се регистрирате и да побарате бонус без депозит.

Сепак, повеќето бесплатни бонуси без депозит имаат приложено барање за обложување. Значи, за да го повлечете бонусот, мора да обложувате неколку пати. Но, тоа настрана, барањето бонус без депозит е одличен начин да започнете во мобилно казино без да ризикувате вистински пари.

Видови бесплатни бонуси без депозит

Како и обично, бонусите без депозит може да варираат од казино до казино. Така, подолу се најчестите типови на бонуси за мобилни казино без депозит на кои треба да внимавате во 2020 година:

  • Бесплатни готовина - Повеќето мобилни казина нудат бонуси без депозит во форма на бесплатни пари. Можете да ги искористите парите за да ги играте повеќето игри на платформата и да ги задржите добивките.

  • Бесплатни вртења - Бонусните вртења се уште една стандардна понуда за мобилни казино за новите играчи. Вообичаено, ќе ги вртите ролните на 20-50 игри. За да ги повлечете вашите добивки, прво ќе треба да ги исполните барањата за играње.

  • Поврат на готовина - Мобилното казино може исто така да понуди да им ги врати парите на обложувачите доколку изгубат облог. Но, за разлика од бесплатните готовина и бесплатните вртења, овој бонус обично се резервира за облози со вистински пари.

Правила за бонус без депозит

Откако ќе ги побарате парите од бонус или бесплатните вртења, треба да ги научите правилата кои се вклучени ако сакате да освоите големи. Значи, ако сè уште сте нов во играта, имајте ги на ум овие основни правила за бонус без депозит:

Подобни игри

Прво напред, не можете да барате бонус без депозит и да го користите за да ги вртите ролните на која било игра. Во повеќето случаи, наградата ќе може да се игра на одредени игри или дури и одредена игра како Starburst. Ако се обидете да се обложите на неподобна игра, вашите пари од бонус може целосно да станат неважечки.

Датуми на истекување

Мобилните бонуси без депозит обично имаат датуми на истекување. Со други зборови, мора да го активирате или користите вашиот бонус без депозит пред да истече ако сакате да освоите големи пари. Општо земено, вашата награда без депозит има рок на траење помеѓу 2-30 дена. Значи, играј рано!

Лимит за повлекување

Знам дека ова може да звучи болно, но играта е таква. Не можете да ги повлечете сите добивки од вистински пари од бонус без депозит одеднаш. Повеќето казина имаат „капа за добивки“, обично 100 фунти/$.

Условот за обложување

Условот за обложување или играње е суштински аспект на вашиот бонус за регистрација без депозит. Го одредува бројот на пати кога играчот може да ги обложи парите од бонусот пред да ги повлече своите добивки. На пример, ако парите за бонус се 10 фунти со услов за обложување 20 пати, ќе треба да играте минимум 200 фунти со средствата пред да се повлечете.

Завршен совет

Генерално, овие денови можете да најдете бесплатен бонус за мобилни казино без депозит буквално насекаде. Повеќето мобилни казина со бонус без депозит нудат игри преку инстант пристап (веб-прелистувачи) или посветени апликации. Само регистрирајте сметка, внесете го промотивниот код, доколку го има, и побарајте го вашиот бонус.

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости