Бонуси за мобилни казино: Побарајте ги овие понуди денес

Бонуси

2020-10-24

Мобилните казина брзо ја преземаат областа на коцкањето. Всушност, според извештајот на UKGC, до 55% од сите коцкари во ОК користат мобилни телефони за обложување. Овие бројки исто така значат дека можете да го барате вашиот бесплатен бонус за добредојде во казино за мобилни телефони директно од вашиот паметен телефон или таблет. Но, има и други десетици мобилни казино бонус понуди во кои можете да уживате освен бонусите за добредојде. Треба само да ги ископате вистинските за да бидете на пат кон успех во обложувањето. Значи, ајде да скокнеме и да разговараме за најдобрите награди за мобилни казино и за новите и за постоечките играчи.

Бонуси за мобилни казино: Побарајте ги овие понуди денес

Што е бонус за мобилни казино?

А бонус за мобилни казино е бесплатна награда што им се дава на играчите како бесплатни вртења или бонус пари. Овие промоции обично се достапни и за новите и за постоечките играчи. Сепак, можеби ќе треба да го користите вашиот бонус кодови без депозит на мобилен за да ја активирате наградата. Тоа е затоа што овие понуди можат да бидат навистина поволни. Значи, ја добивате промоцијата во замена за да станете доверлив член.

Видови бонуси за мобилни казино за барање

Како што реков на почетокот, има повеќе промоции за бонус за мобилни казино. Подолу се најпопуларните:

Бонус за добредојде во казино за мобилни телефони (без депозит)

Понекогаш се нарекува бесплатен бонус за мобилни казино без депозит, оваа награда обично е достапна за новите играчи кои ќе го завршат процесот на регистрација. Не треба да депонирате ништо на вашата нова сметка, а таа е достапна како бонус готовина или бесплатни вртења. Во повеќето случаи, ќе треба да го користите вашиот бонус код за да ја активирате оваа награда. Тоа е најдобрата можност да тестирате казино пред да вложите вистински пари.

Бонус за добредојде во казино за мобилни телефони (со депозит)

Ова е веројатно најпопуларната награда за мобилни казино за новите играчи денес. Како што сугерира името, наградата е достапна откако ќе направите минимален депозит. Операторот на казиното, за возврат, ќе ги усогласи вашите пари од депозит со одреден процент. На пример, ако депонирате 50 фунти и вашата стапка на усогласување е 100%, ќе добиете дополнителни 50 фунти од казиното. Сепак, внимателно прочитајте ги Условите и правилата за бонуси.

Повторно вчитај бонус и месечен бонус

Некои мобилни казина обезбедуваат повторно вчитување и месечни бонуси на лојалните играчи. Наградата за повторно вчитување обично е продолжение на вашиот бонус за добредојде и ве поттикнува да продолжите да се обложувате со вистински готовина. Бонусите за повторно вчитување се вообичаена работа во ВИП пакетите на казиното. Што се однесува до месечниот бонус, ќе добиете или бесплатни вртења или бонус пари. Сепак, тоа зависи од бројот на добивки или депозити што ќе ги направите во одреден месец.

VIP и High Roller бонус

Ако сте примател со висок ризик, можете да ги искористите овие бонус награди. Вообичаено, ќе стекнете ВИП статус со депонирање значителни суми и искористување на тие бонус понуди што го надополнуваат устата. Со ВИП статусот доаѓа премиум поддршка, бонуси со повисоки стандарди и управување со сметки. Имајте предвид и дека членството на ВИП е достапно во различни класи.

Упатете се на бонус за пријател

Упатете го бонус за пријател, исто така, може да ве освои неколку долари за да продолжите да го постигнувате тој џекпот. За да го добиете овој бонус, пред сè, мора да поканите пријател да се регистрира во казиното користејќи ја врската што ќе му ја испратите. Овој бонус е да ги поттикне обложувачите да донесат повеќе членови на одборот. Бонусот е достапен за оние кои веќе направиле депозит.

Завршни мисли

Со оглед на тоа што веројатно ќе наидете на повеќе бонуси, процесот на избор може да биде малку збунувачки. Затоа ви препорачувам прво да ја погледнете стапката на усогласување на бонусот за добредојде на мобилниот казино. Можете исто така да проверите дали барањето за обложување е изводливо или не. И секако, казиното треба да биде лиценцирано и регулирано.

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости