Бонуси

September 14, 2021

Бонуси за лепливи и нелепливи мобилни казино: објаснето

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Повеќето мобилни казина, ако не и сите, опсипуваат нови и лојални играчи со дарежливи бонуси. А мобилното казино нуди бонуси за пријавување, бонуси без депозит, бонуси за депозит, враќање на готовина, ВИП третмани и многу повеќе.

Бонуси за лепливи и нелепливи мобилни казино: објаснето

Сепак, повеќето играчи не знаат дали добиле леплив или нелеплив бонус за мобилни казино. Значи, што значат овие два поима? За да избегнете каква било забуна со наградите во казиното, прочитајте до крај.

Што е леплив бонус?

Накратко, лепливиот бонус е награда што ја добивате строго за обложувачки цели. Едноставно кажано, гејмерите не можат да ја повлечат наградата во секој случај. Значи, ако ситно печатење на бонус за онлајн казино вели „само за обложување“, тоа значи дека имате работа со леплив бонус.

На пример, ако А мобилни казино ви нуди бонус од 100 долари откако ќе направите депозит од 50 долари, тоа значи дека ќе се симнете со банкрот од 150 долари. Ако одлучите да се обложите користејќи ги сите пари, или победувате или губите.

Под претпоставка дека ќе освоите 50 долари, во овој случај, можете да ја повлечете дополнителната парична лента, износот на бонусот. Односно, бонусот од 100 долари останува на вашата сметка за да играте и да создадете повеќе добивки. Запомнете, сепак, ако го изгубите најдоброто, целата ваша банка ќе исчезне, во зависност од казиното.

Што е нелеплив бонус?

Во најдоброто мобилно казино, најверојатно ќе добиете бонус за совпаѓање од 100% до $200, $400, $1000 и така натаму. Да претпоставиме дека добивате 100% до 200 долари награда за усогласување; тоа значи дека ќе добиете дополнителни 100 долари откако ќе депонирате 100 долари. Сега, ова го прави вашиот вкупен фонд да биде 200 долари.

Но, постои улов; мобилното казино нема да ви дозволи веднаш да ги повлечете парите од бонус (100 долари). Наместо тоа, тие бараат од гејмерите да играат одреден број пати пред да ја добијат наградата. Овој тип на награда се нарекува нелеплив бонус.

Со едноставни зборови, нелепливиот бонус е награда што ја добивате веднаш по исполнувањето на условот за обложување. Казиното нема да ви забрани да ги повлекувате парите заедно со сите добивки што ќе ги остварите.

Зошто мобилните казина ги нудат овие бонуси

Очигледно, казината нудат бонуси за да ја одвратат конкуренцијата од ривалските куќи. Главната идеја е да се поттикнат играчите да се пријават и да продолжат да играат. Казината знаат дека играчите се повеќе се двоумат да депонираат колосални суми на почетокот. Значи, тие го вклучуваат условот за превртување, што ќе продолжите да го бркате додека вашето салдо не достигне нула.

Од страна на играчот, овие бонуси ви овозможуваат да ги тестирате мобилните казино игри без да ризикувате многу. Ако се користи мудро и среќата ви се насмевнува, наградата може да ви даде можност еднаш во животот да освоите значителни пари. Сепак, препорачливо е да започнете со мали за да избегнете губење на целиот субсидирам плус бонус пари со еден облог.

Внимателно прочитајте ја страницата со правила и услови за бонус

Има само еден начин да знаете дали имате работа со леплив или нелеплив бонус; прочитајте го бонусот T&C! Тука конечно ќе сфатите дека договорот има повеќе од она што изгледа. На пример, ќе знаете дали бонусот има датум на истекување и колку пати треба да играте користејќи го. Во случај на бонус вртења, ќе го видите подобни мобилни казино игри.

Леплив или нелеплив бонус: кој е најдобар?

Кога правите директен избор помеѓу овие две награди, најдобрата опција е одењето по нелеплив бонус. Зошто? Играчите можат да ги повлечат сите добивки што ги заработиле покрај парите од бонусот.

Сепак, лепливите бонуси обично носат помалку тешки услови за играње. На пример, наградата е генерално компатибилна со повеќето мобилни казино игри. Сепак, прочитајте ги ситните букви и изберете бонус што најдобро ви одговара.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во развој на игри за Android: Вашата прва Java игра што е објавена
2024-05-22

Нурнете во развој на игри за Android: Вашата прва Java игра што е објавена

Вести