Како да ги победите барањата за обложување

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Кои се барањата за обложување?

Условот за обложување е услов што доаѓа заедно со бонус и е детално опишан на страницата со услови за бонус. Оваа страница обично вклучува информации за датумот на подобниот бонус, максималниот износ на облогот, подобните игри и условот за превртување. Условот за обложување го одредува бројот на пати кога играчот треба да игра користејќи го бонусот пред да може да повлече какви било добивки од него.

На пример, Џекпот Сити може да понуди бонус за добредојде од 200 долари со услов за обложување 50 пати. Во таков случај, играчот кој се квалификува за бонусот мора да игра со бонусот од $200 50 пати пред да може да ги искешира сите потенцијални добивки.

Како да ги победите барањата за обложување

Зошто казината вклучуваат барања за обложување?

Мобилните казина не даваат бесплатни пари, бидејќи тие се бизниси кои треба да остварат профит. Наместо тоа, тие нудат бонуси за да привлечат повеќе играчи. Сепак, овие бонуси доаѓаат со услови и услови кои мора да се исполнат пред да се соберат какви било добивки. Ова е направено за да се елиминираат што повеќе играчи.

На пример, ако казиното нуди бонус од 200 долари, ќе има услов за превртување од 50 пати што на повеќето играчи ќе им треба помош за да го исполнат. Дури и ако го исполнат, работ на куќата гарантира дека играчите ќе губат почесто отколку што победуваат. Како и да е, сепак е убав додаток да се има.

Како да се пресметаат барањата за обложување

Разбирањето на барањата за обложување е едноставен процес. Прво, треба да го одредите износот на бонусот и потоа да го помножите со множителот на обложување одреден од казиното. На пример, ако добиете бонус од 50 долари со услов за обложување 40 пати, мора да обложите 2.000 долари пред да можете да повлечете добивки.

Имајте на ум дека различните игри различно придонесуваат за исполнување на барањата за обложување. Повеќето слот игри придонесуваат 100% кон барањата, додека игрите на маса како блек џек и рулет може да придонесат помалку или воопшто не. Не заборавајте да ги проверите условите и условите на понудата за бонуси за да разберете кои игри се подобни и нивните соодветни проценти на придонес.

Сега кога ги разбирате основите на барањата за обложување, ајде да истражиме неколку совети кои ќе ви помогнат ефективно да ги исполните и да ги максимизирате вашите шанси за уплата на вашите добивки:

 1. Изберете ги вистинските игри: Како што беше споменато претходно, не сите игри придонесуваат подеднакво кон барањата за обложување. За брзо исполнување на барањата, фокусирајте се на играње игри кои придонесуваат 100%. Слот игрите обично се најдобриот избор во овој поглед, бидејќи тие често имаат висок процент на придонес.
 2. Управувајте со вашиот субсидирам: Клучно е да имате солидна стратегија за управување со субсидирам кога играте за да ги исполните барањата за обложување. Одредете буџет за вашата игра и држете се до него. Избегнувајте да бркате загуби или да обложувате повеќе отколку што можете да си дозволите, бидејќи тоа може да доведе до финансиски стрес и да ја уништи забавата на коцкањето преку Интернет.
 3. Прочитајте ги условите и правилата: Пред да побарате какви било бонуси или промоции, внимателно прочитајте ги одредбите и условите. Обрнете големо внимание на барањата за обложување, подобните игри и сите други ограничувања или ограничувања. Разбирањето на правилата ќе ви помогне да донесувате информирани одлуки и да избегнете какви било изненадувања.

Запомнете, исполнувањето на барањата за обложување бара трпение и дисциплина. Одвојте време, уживајте во игрите и не избрзувајте со процесот. Следејќи ги овие совети, ќе бидете на добар пат да ги надминете тие досадни барања и да ги искеширате вашите добивки.

Како да управувате со вашиот мобилен казино банкарство

и нивниот придонес во барањата за обложување

Како што споменавме порано, различните игри различно придонесуваат за барањата за обложување. Еве преглед на типичните проценти на придонес за популарни категории на игри:

 • слотови: Повеќето онлајн слотови придонесуваат 100% во барањата за обложување. Ова значи дека секој долар што го обложувате на слотови целосно се брои за исполнување на барањата.
 • Игри на маса: Игрите на маса како блек џек, рулет и бакара често имаат помал процент на придонес или можеби воопшто не придонесуваат. Тоа е затоа што овие игри обично имаат понизок раб и нудат поголеми шанси за победа.
 • Видео покер: Видео покер игрите придонесуваат околу 10% до 20% во барањата за обложување. Додека слотови се пониски од слотови, видео покерот сепак може да биде остварлива опција ако уживате во играта и сакате да ја измешате вашата игра.
 • Казино игри во живо: Игрите со дилер во живо, како што се блек џек во живо или рулет во живо, може да имаат различни проценти на придонес во зависност од казиното. Некои казина може целосно да ги исклучат игрите во живо од исполнувањето на барањата за обложување, затоа проверете ги одредбите и условите.

Разбирањето на процентите на придонесот на различни игри може да ви помогне да ја стратегиирате вашата игра и да ги изберете најефективните игри за да ги исполните барањата за обложување.

Рулет

Како да ги победите барањата за обложување

За да ги зголемите вашите шанси за победа во онлајн казина, следете ги овие три совети. Прво, изберете бонус за казино со ниски барања за обложување. На пример, казиното може да понуди бонус од 200 долари со барање за 50 пати играње. Ова значи дека мора да се обложите вкупно 10.000 долари за да го исчистите бонусот. Меѓутоа, ако изберете сличен бонус со само 25x барања за обложување, потребно е само да се обложите 5.000 долари за да го исчистите.

Второ, секогаш барајте бонуси кои дозволуваат повисоки влогови по спин. Нема смисла да барате бонус со максимална граница на вртење/рака од 1 $. Наместо тоа, одете на промоции што овозможуваат најмалку 4 долари или повеќе по спин за брзо исполнување на барањата за обложување.

И на крај, изберете онлајн слотови со високи стапки на RTP (Враќање во играч). Овие слотови имаат долен раб, што значи дека казиното има помали шанси за победа на долг рок. Колку е помал работ на куќата, толку се поголеми шансите за победа.

Други важни услови за бонус

Пред да побарате каков било бонус, од клучно значење е внимателно да ја прочитате страницата T&C. Ова е местото каде што играчите можат да најдат важни информации како што се датумот на истекување, соодветните игри и максималниот облог.

 • Датум на истекување: Датумот на истекување е периодот во кој мора да се искористат парите од бонусот или бесплатните вртења. Ве молиме исполнувајте ги условите во предвидениот рок за целосно да избегнете одземање на наградата.
 • Подобни игри: Повеќето казина го одредуваат типот на игра што може да се игра со помош на парите од бонус. На пример, мобилното казино може да бара од играчите да користат бесплатни вртења или добредојдени бонус пари на Starburst. Сепак, ова барање варира од едно до друго казино.
 • Максимален облог: На играчите не им е дозволено да ставаат големи облози за брзо исполнување на барањата за обложување. Казината го ограничуваат максималниот облог на околу 5 долари за да спречат огромни загуби. Ова ограничување ги задржува играчите да играат подолго и ги спречува брзо да ги загубат сите пари.

How to Beat the Wagering Requirements

Кога се обидувате да ги победите барањата за обложување

Иако е можно надминување на барањата за обложување, од суштинско значење е да се избегнат вообичаените стапици кои можат да го попречат вашиот напредок. Еве неколку грешки што треба да ги избегнете:

 1. Игнорирање на одредбите и условите: Секогаш читајте ги условите за бонуси и промоции. Игнорирањето на правилата може да доведе до недоразбирања и разочарување кога се обидувате да ги заработите вашите добивки.
 2. Бркање загуби: Коцкањето треба да биде забавно, а не начин да се надоместат загубите. Избегнувајте да бркате загуби држејќи се до вашиот буџет и правејќи паузи кога е потребно.
 3. Не ги разбирам процентите на придонесот во играта: Неуспехот да се разбере како различните игри придонесуваат кон барањата за обложување може да резултира со губење време и напор. Не заборавајте да ги проверите процентите на придонесот и соодветно да изберете игри.
 4. Не го следи вашиот напредок: Следете го напредокот на вашата игра и обложување. Ова ќе ви помогне да останете организирани и да се осигурате дека ги исполнувате барањата во доделеното време.

Користење на бонуси и промоции во ваша корист

Бонусите и промоциите можат да бидат вредни алатки за надминување на барањата за обложување и подобрување на вашето онлајн искуство со коцкање. Еве неколку совети како да ги користите во ваша корист:

 1. Проверете дали има бонуси без обложување или ниски обложувања: Некои онлајн казина нудат бонуси со малку или без барања за обложување. Овие бонуси даваат одлична можност да освоите вистински пари без мака за исполнување на големи барања.
 2. Размислете за максималната граница за повлекување: Некои бонуси имаат максимален лимит за повлекување, што значи дека можете да искеширате само одредена сума од вашите добивки. Вклучете го ова во вашиот процес на донесување одлуки и изберете бонуси кои нудат поволна граница за повлекување.
 3. Прочитајте ги прегледите и споредете ги бонусните понуди: Пред да побарате бонус, прочитајте ги прегледите и споредете ги понудите од различни казина. Ова ќе ви помогне најдете ги најдобрите бонуси со разумни барања за обложување и поволни услови.
 4. Придружете се на програми за лојалност: Програмите за лојалност нудат дополнителни поволности и награди за редовните играчи. Искористете ги предностите на овие програми за да добивате ексклузивни бонуси, понуди за враќање на готовина и други поволности.
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Кои се барањата за обложување во мобилните казина?

Барањата за обложување во мобилните казина се однесуваат на правилата кои диктираат колку пати мора да играте преку бонус пред да можете да ги повлечете добивките. На пример, ако добиете бонус од 100 долари со услов за обложување 30 пати, мора да се обложите вкупно 3000 УСД користејќи го тој бонус пред да можете да искеширате каква било добивка од него.

Зошто мобилните казина поставуваат барања за обложување?

Мобилните казина поставуваат барања за обложување за да ја одржат профитабилноста. Тие се бизниси, на крајот на краиштата. Со приложување на овие барања на бонусите, тие гарантираат дека играчите не ги земаат само парите од бонус и трчаат, поттикнувајќи попродолжена игра и ублажување на ризикот од казиното.

Како можам да ги надминам барањата за обложување?

За да ги надминете барањата за обложување, започнете со избирање бонуси со помали барања. Играјте игри што придонесуваат 100% за овие барања, како слотови. Управувајте со вашиот субсидирам мудро и фокусирајте се на уживање во игрите наместо да брзате да ги исполните барањата.

Што треба да барам во Условите и правилата за бонус за мобилни казино?

Во бонусот T&C, побарајте го датумот на истекување на бонусот, максималниот дозволен облог и кои игри се подобни. Овие фактори можат значително да влијаат на вашата способност да ги исполните барањата за обложување и целосно да уживате во бонусот.

Како да ги пресметам барањата за обложување?

За да ги пресметате барањата за обложување, помножете го износот на бонусот со множителот на обложување. На пример, бонус од 50 долари со услов за обложување 40 пати значи дека мора да обложите 2.000 долари (50 x 40 долари) пред да ги повлечете добивките.

Кои игри треба да ги играм за да ги исполнам барањата за обложување?

Слотовите обично се најдобриот избор за исполнување на барањата за обложување бидејќи тие често придонесуваат 100%. Сепак, важно е да се провери процентот на придонес на секоја игра бидејќи тоа може да варира помеѓу различни казина и типови на игра.

Кои вообичаени грешки треба да ги избегнувам кога ги исполнувам барањата за обложување?

Избегнувајте игнорирање на условите, бркање загуби и не разбирање како различните игри придонесуваат кон барањата. Исто така, избегнувајте да не го следите вашиот напредок кон исполнување на барањата.

Како можат бонусите и промоциите да ми помогнат во мобилните казина?

Бонусите и промоциите може да го продолжат вашето време на игра и да ги зголемат вашите шанси за победа. Побарајте ниски бонуси или бонуси без обложување, размислете за ограничувањата за повлекување и искористете ги предностите на програмите за лојалност за дополнителни придобивки.

Како да го следам мојот напредок кон исполнување на барањата за обложување?

Водете детална евиденција за вашите облози, користете табела или калкулатор за обложување, поставете потсетници и рокови за себе и не двоумете се да контактирате со поддршката за корисници ако не сте сигурни за вашиот напредок.

Дали вредат бонусите за мобилни казино?

Бонусите за мобилни казино може да вредат ако имаат разумни барања и услови за обложување. Тие можат да обезбедат дополнителни средства за играње и да ги зголемат вашите шанси за победа, сè додека мудро управувате со нив.

Најдобри бонуси за мобилни казино за почетници

Најдобри бонуси за мобилни казино за почетници

Дали сте подготвени да ја доживеете возбудата на мобилните казина? Како почетник, можете да ги искористите различните бонуси кои се специјално дизајнирани за вас. Овие бонуси вклучуваат понуди за добредојде и бесплатни вртења, и тие се наменети да го подобрат вашето искуство со игри, истовремено зголемувајќи ги вашите шанси за голема победа. Нашиот водич нуди сеопфатна листа на најдобрите мобилни казино бонуси кои се грижат за новите играчи, обезбедувајќи возбудлив почеток на вашата коцкарска авантура.

Топ 5 совети за максимизирање на бонусите за мобилни казино

Топ 5 совети за максимизирање на бонусите за мобилни казино

Мобилните казина нудат возбудливи можности за голема победа. Во оваа статија, ќе споделиме пет совети кои ќе ви помогнат да ги максимизирате бонусите за мобилни казино. Без разлика дали сте искусен играч или нов во играта, овие совети ќе ви дадат предност и ќе ви помогнат да го извлечете максимумот од вашето искуство со коцкање преку мобилни телефони.